Promýšlíme své město/svou obec

Národní konference Venkov 2019
9. 9. 2019
Pozvánka - Energie pro města 21. století
Energie pro města 21. století: Energeticky úsporná opatření zaměřená na obce a města
15. 9. 2019
Show all

Promýšlíme své město/svou obec

Chtěli bychom vás pozvat na mezinárodní konferenci s názvem "Promýšlíme své město/svou obec" v Domě Kultury Milevsko (Nádražní 846, 399 01 Milevsko), která se koná ve dnech 15. - 17. října 2019.


Celou konferenci se organizátoři snaží připravovat s velkým důrazem na spolupráci, praxi (dobrou i špatnou) s určitou dávkou neformálnosti a pohledem do budoucnosti, blízké i trochu vzdálené. Různá témata prezentací jsou velmi otevřená a tak můžete naleznout zajímavé náměty a názory zúčastněných.


Konference bude hledat odpovědi na tyto otázky:1: Smart City: Proč se pořád odvoláváme na Smart Vídeň a na smart řešení, když přehlížíme jiné podstatné oblasti?
2: Mobilita a veřejný prostor: Proč hovoříme o významu veřejného prostoru, když stejně dáváme přednost parkujícím místům?
3: Mladá generace: Proč se ptáme mladé generace na jejich názory a stejně je neposloucháme?
4: Životní prostředí a voda: Fakta známe a co s tím tedy uděláme?
5: Kultura, sport a cestovní ruch: Má být skutečně mobilita a doprava spojována s cestami do škol a do práce? Copak jsme stvořeni jen ke vzdělávání a k vydělávání peněz?
6. Memorandum: Proč se podepisuje tolik memorand, když jim stejně nikdo nevěří a jsou bez vazeb na konkrétní činy? Proč je pořád tolik organizací, které se spolu nekomunikují a které vidí spíše svůj byznys, než myšlenku?

Na konferenci vystoupí Radka Vladyková, ředitelka Svazu měst a obcí České republiky a Rut Bízková, řešitelka projektu SMART City SMO ČR.

Aktuální informace naleznete na na webech zivemilevsko.cz a dobramesta.cz.

Program konference je uveden níže.
Michal Kamenčák
Michal Kamenčák
Expert na komunikaci s cílovou skupinou

Comments are closed.